W czwartek, 14 listopada, zaprosiliśmy do naszej szkoły świat dzikiej przyrody. Pracownicy ZOO Borysew odwiedzili nas wraz ze swoimi zwierzętami. Mogliśmy obejrzeć, a nawet dotknąć i pogłaskać szynszyla, ślimaka afrykańskiego, jeżyka z Madagaskaru czy żółwia. Wysłuchaliśmy ciekawostek o życiu, zwyczajach i przystosowaniach tych zwierząt do różnych środowisk życia.
Międzypokoleniowe Pokoje Przygód
15 listopada 2024 r. w klasach 1-3 zorganizowaliśmy Międzypokoleniowe Pokoje Przygód, w których zapraszaliśmy do wspólnych aktywności babcie i dziadków naszych uczniów i uczennic. W klasach pierwszych dzieci wspólnie z seniorami poznawali tajniki cyfrowych narzędzi, a także przygotowywali kolorowe stroje wraz z pokazem mody. Babcie i dziadkowie wraz z uczniami klas drugich rozwijali artystyczne umiejętności, tworząc własne wizje jesiennych pejzaży oraz reprodukcje obrazów znanych polskich i międzynarodowych artystów oraz w pocie czoła zmagali się ze sportowymi wyzwaniami. Każda z osób została nagrodzona złotym medalem. Z kolei sale lekcyjne klas trzecich zamieniły się w nowoczesne muzeum sztuki, gdzie babcie i dziadkowie wspólnie z wnukami malowali na przestrzennych konstrukcjach i kartonach. Cieszymy się, że naszą szkołę odwiedziło ponad 60 babć i dziadków naszych uczniów i uczennic!
Nasz miniprojekt to niesamowity przykład na wzmacnianie i pielęgnowanie relacji między starszym a młodszym pokoleniem.
Działanie zrealizowano w ramach projektu „Akademia Seniora”, który jest współfinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030”.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas tego dnia uczniowie rozwiązywali różne zadania sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia. Wykorzystano w tym celu stacje zadaniowe - najbardziej angażującą metodą aktywizującą uczniów. Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Każda grupa miała przydzieloną stację początkową i rozwiązywała znajdujące się w niej zadanie. Poprawna odpowiedź poprowadziła ich do kolejnej stacji. Należało odwiedzić je wszystkie, tak aby wrócić do stacji początkowej. Dodatkowo, w atmosferze współpracy, uczniowie ćwiczyli umiejętności komunikacji i pracy zespołowej.
Pamiętajcie, Drodzy Uczniowie. Znajomość tabliczki mnożenia jest bardzo ważna! Ułatwia naukę matematyki na wyższych poziomach, można szybciej i sprawniej rozwiązać zadanie. Znajomość tabliczki mnożenia pomaga także w nauce innych przedmiotów, takich jak fizyka, chemia, biologia czy informatyka. Tabliczka mnożenia pomaga na szybkie liczenie w pamięci, dlatego też każdy powinien znać ją na pamięć.
SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 8 listopada 2024 roku uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas Va, Vb, VII oraz VIIIb przygotowali okolicznościowy apel upamiętniający te historyczne chwile. W trakcie występów wysłuchaliśmy pięknie recytowanych wierszy oraz pieśni patriotycznych, podziwialiśmy gazetkę z najważniejszymi hasłami i datami związanymi z tym wydarzeniem oraz wspólnie śpiewaliśmy pieśni o Naszej Ojczyźnie. Było uroczyście, wzruszająco i patriotycznie. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała hymn Polski - tym samym, po raz kolejny, dołączyliśmy do akacji MEN "Szkoła do hymnu".
VIII Szkolny Konkurs Fotograficzny „Jesień i Ja”
Uczniowie klas I-III wybrali się na spacer po parku, do lasu, łapali ostatnie promienie jesiennego słońca i fotografowali siebie wśród pięknych, jesiennych krajobrazów. Wszystkie zdjęcia były piękne, a Komisja Konkursowa przyznała:
I miejsce:
Oliwia Bil kl. II A
Jan Spychalski kl. I A
Maja Wyrębska kl. I A
II miejsce:
Piotr Kupis kl. II B
Pola Kubiak kl. I B
Kaja Gęszcak Kl. I A
Natan Paprota kl. III B
III miejsce:
Mateusz Stefański kl. III B
Liliana Paprota kl. I B
Tymon Ośródek kl. I A
Zuzanna Pustelnik kl. II A
Wyróżnienia:
Bartosz Matusiak kl. II A
Jakub Rogowski kl. II B
Marcel Serweta kl. III A
Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie i wspaniałe zdjęcia.
Ewa Knyspel, Magdalena Przybylska
Dzień Zdrowia Psychicznego
Zdrowie psychiczne to niezwykle ważna część naszego życia, którą często zaniedbujemy. Dbając o nasze emocje i umysł, możemy prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie i lepiej radzić sobie z trudnościami, ale nie tylko. Wspieranie zdrowia psychicznego to również rozwijanie pozytywnych cech charakteru, takich jak empatia, życzliwość czy ciekawość świata.
Dzień Zdrowia Psychicznego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Brzeźniu dnia 30.10.2024r. był zatem bardzo dobrym momentem, aby na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad tym, jak jest oraz co możemy zrobić, aby było lepiej. Wszystkie działania tego dnia miały promować dobre samopoczucie oraz wzmacniać dobrostan psychiczny uczniów. Każda klasa z edukacji wczesnoszkolnej zorganizowała swój kącik zainteresowań „Moje Hobby”. Zaprezentowane upodobania i pasje uczniów były bardzo różnorodne i niezwykle ciekawe. Na początek Pani psycholog omówiła różne działania wspierające zdrowie psychiczne. Potem uczniowie wysłuchali bajki relaksacyjnej i wspólnie zaprezentowali układ taneczny. Na korytarzu szkolnym rywalizowali w przeróżnych grach planszowych, świetnie się przy tym bawiąc i wzmacniając pozytywne relacje rówieśnicze. Na tablicach uczniowie chętnie zapisywali pomysły na poprawę swojego samopoczucia i wspólnie wykonali masę plastyczną na gniotki antystresowe. Dodatkowo, aby poprawić wszystkim nastrój, mamy uczniów z kl.IIIa i kl. IIIb piekły pyszne gofry, którymi częstowały chętnych amatorów słodkości.
Mamy nadzieję, że wszelkie zorganizowane inicjatywy spowodowały, iż nasi uczniowie w sposób świadomy zadbają o zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie swoje oraz kolegów i koleżanek.
Opracowanie: U. Nagieł, A. Korczak
Rozstrzygnięcie Szkolnych Konkursów Plastyczno-Językowych "Najpiękniejszy lampion z dyni” oraz „Plakat Halloween”
5 listopada 2024 roku w naszej szkole miało miejsce rozstrzygnięcie dwóch konkursów plastyczno-językowych: „Najpiękniejszy lampion z dyni” oraz „Plakat Halloween”.
Głównymi celami konkursu było:
- wykorzystanie i rozwijanie potencjału artystycznego uczniów oraz ich umiejętności językowych,
- poszerzanie wiedzy związanej z tradycjami krajów anglojęzycznych
- ukazanie znaczenia symboliki święta Halloween w interesujący i ciekawy sposób
- zdobywanie doświadczenia w zakresie twórczości plastycznej;
- rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci;
- umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych;
- kreatywne spędzanie czasu wolnego z rodziną.
Komisja konkursowa przyznała następującą kolejność miejsc:
w kategorii klas I-III:
I miejsce – Natan Paprota (kl. IIIb)
I miejsce – Marcel i Tymon Grzelczyk (kl. IIb)
II miejsce – Zuzanna Kurowska (kl. Ia)
II miejsce – Kaja Mak (kl. IIb)
III miejsce – Jan Łużyński (kl. IIb)
III miejsce – Aurelia Kaleta (kl. IIIa)
wyróżnienie: Hanna Dłubała (kl. IIIa)
w kategorii klas IV-VIII:
I miejsce – Wiktoria Walczak (kl. VIII)
II miejsce – Stanisław Spychalski (kl. IV)
II miejsce – Maja Piesyk (kl. VIa)
III miejsce – Zuzanna Stachura (kl. IV)
III miejsce – Maksymilian Walczak (kl. Va)
wyróżnienie: Jakub Owczarek (kl. Vb)
wyróżnienie: Miłosz Matusiak (kl. IV)
Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach artystyczno-językowych i zachęcamy ich do dalszego rozwijania zdolności plastyczno-językowych. You did your best!
Konkurs "Jesienne drzewo"
W czwartek 24 października, zostały ogłoszone wyniki Konkursu plastycznego, który odbył się w naszej szkole z okazji Dnia Drzewa. Do konkursu pt.: ,,Jesienne drzewo" zostało zgłoszonych 45 prac. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, stosując różnorodne techniki plastyczne. Nagrody otrzymali: Maja Wyrębska kl. IA; Antoni Pietrzak kl. IA; Zuzanna Kryściak kl. IA; Zuzanna Kurowska kl. IA; Wiktoria Jędras kl. IB; Wojciech Grzelak kl. IB; Tosia Walczyk kl. IB; Zuzanna Pustelnik kl. IIA; Bartosz Matusiak kl. IIA; Hanna Butlańska kl. IIB; Kaja Mak kl. IIB; Aurelia Kaleta kl. IIIA; Hanna Dłubała kl. IIIA; Antoni Paprota kl. IIIB; Natan Paprota kl. IIIB; Stanisław Spychalski kl. IV; Hanna Urbaniak kl. VB; Lena Urbaniak kl. VB. Uczniowie wyróżnieni, to: Jan Spychalski kl. IA; Kaja Gęszczak kl. IA; Lena Okoń kl. IB; Pola Kubiak kl. IB; Lena Pokrakowska kl. IB; Marta Piątek kl. IB; Liliana Paprota kl. IB; Oliwia Bil kl. IIA; Wojciech Chrzan kl. IIB; Magda Paluch kl. IIB; Hana Skorupa kl. IIB; Kacper Lalka kl. IIIA; Natalia Bednarek kl. IIIA; Aleksandra Agaciak kl.IIIB; Mateusz Stefański kl. IIIB. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy i gratulujemy.
Opracowanie: A. Polanowska, I. Stefaniak
Koncert akordeonowy
18 października odbyła się w naszej szkole audycja muzyczna z udziałem dwóch wybitnych muzyków Bartosza Kołsuta i Pawła Janasa. W ich wykonaniu usłyszeliśmy znane przeboje muzyki klasycznej na akordeon, melodykę i bandeon. Występom towarzyszyła przyjemna atmosfera zabawy, którą nasza publiczność od razu wyczuła, nagradzając muzyków gromkimi oklaskami.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Październik 2022
- Wszystkie